Тебя посодют, а ты не воруй!

"Схеми": Фірма дружини нового міністра Абрамовського фігурує у кримінальному провадженні НАБУ

19 червня Верховна Рада призначила Романа Абрамовського міністром захисту довкілля і природних ресурсів

Компанія "Київгідромонтаж", мажоритарним акціонером якої є дружина нового міністра захисту довкілля і природних ресурсів Романа Абрамовського, фігурує у справі Національного антикорупційного бюро. Про це повідомляють журналісти програми "Схеми: корупція в деталях" (спільний проєкт "Радіо Свобода" і телеканала "UA:Перший").

Об этом сообщает Алексей Пивоваров

2017 року "Київгідромонтаж" виграла тендер державного підприємства "Укрводшлях" на ремонт Канівського судноплавного шлюзу вартістю 20,9 млн₴ Компанія мала замінити ворота цієї гідротехнічної споруди на Дніпрі, через яку проходять судна. Гроші фірма отримала, але в підсумку робіт не виконала, аргументуючи це тим, що "Укрводшлях" не надало дозволу на виконання будівельних робіт.

Зі свого боку, підприємство "Укрводшлях" запевняло, що зазначені роботи є "капітальним ремонтом", а не будівництвом, і пішло в Господарський суд із вимогою про стягнення штрафних санкцій із "Київгідромонтажу" за неналежне виконання договору, однак суд відхилив позов.

2019 року державне підприємство оголосило новий тендер, де перемогла інша фірма, яка отримала 19,5 млн грн на ці роботи, і на червень 2020-го заплановано відкриття Канівського судноплавного шлюзу, який було заблоковано понад два роки.

Джерела "Схем" у правоохоронних органах повідомили, що через збитки, імовірно, завдані державі, у січні цього року НАБУ почало кримінальне провадження, в межах якого досліджує дії посадових осіб "Укрводшляху" і "Київгідромонтажу". На запит журналістів у НАБУ підтвердили, що таке кримінальне провадження є.

А в "Київгідромонтажі" журналістам повідомили, що вперше чують про таке провадження.

"Ми не змогли виконати роботи, тому що замовник не отримав дозвіл на початок виконання будівельних робіт. Обладнання було виготовлене, але до монтажу приступити не змогли", – повідомив гендиректор "Київгідромонтажу" Костянтин Гелюта.

У державному підприємстві "Укрводшлях" журналістам відповіли, що планують створити комісію, яка перевірить якість обладнання, що постачає компанія.

Сам Абрамовський у коментарі журналістам повідомив, що йому нічого не відомо про кримінальне провадження НАБУ стосовно компанії його дружини.

"Нічого не відомо. Може, і є, може, немає. Я цього не знаю. Я не займався і не займаюся оперативною діяльністю цього підприємства", – повідомив він.

За даними Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України, 79% акцій "Київгідромонтажу" належить Світлані Юрченко – дружині Романа Абрамовського, а сам він був членом наглядової ради підприємства, проте навесні 2019-го припинив свої повноваження, зазначають "Схеми".

19 червня Верховна Рада призначила Романа Абрамовського міністром захисту довкілля і природних ресурсів.

Наприкінці травня Кабмін ухвалив рішення про розділення Міністерства енергетики та захисту довкілля на два міністерства: Міністерство енергетики і Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. Т.в.о. міністра енергетики є Ольга Буславець.

На початку травня фракція монобільшості у Верховній Раді "Слуга народу" схвалила кандидатуру Абрамовського на посаду міністра екології. Планували, що голосування відбудеться 4 червня, але, як повідомила народна депутатка від "Слуги народу" Олена Мошенець, "в останній момент стався якийсь форс-мажор і відкликали подання про призначення".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-shemi-firma-druzhini-novogo-ministra-abramovskogo-figuruje-u-kriminalnomu-provadzhenni-nabu-1505250.html”