Тебя посодют, а ты не воруй!

Північноірландська політика дрейфуватиме у бік ЄС – експерт


Дрейф північноірландської політики у бік проєесівської позиції на підтримку всебічної співпраці з ЄС неминучий. Таку думку висловив доцент Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка Віктор Константинов в матеріалі для ZN.UA.

Об этом сообщает Руспрес

"У січні Асамблея Північної Ірландії — регіональний парламент — проголосувала проти плану Бориса Джонсона з Брекзиту. Резолюцію підтримали навіть депутати від ДЮП. Хоча Лондон і проігнорував позицію Белфаста, наслідки цього кроку будуть серйозними. По суті, сьогодні Північна Ірландія дедалі більше розбігатиметься з Лондоном у думках, що неминуче призведе до конфлікту між регіональною владою та центральною", — пояснює експерт.

Константинов стверджує, що про те, що британський уряд має намір у цій ситуації діяти жорстко, свідчить відставка міністра у справах Північної Ірландії Джуліана Сміта. У Лондоні відставку намагаються подати в контексті зміцнення влади Джонсона: Сміт був прибічником Терези Мей і спільної мови з новим прем’єром так і не зміг знайти. Але в Белфасті Сміта згадуватимуть як послідовного противника виходу Британії з ЄС і державного діяча, котрий виступав за те, щоб Євросоюз і далі допомагав підтримувати мир та благополуччя в Ольстері.

"Новий міністр — Брендон Льюїс — у цих питаннях дотримується поглядів, протилежних позиції попередника. Отже, розраховувати на допомогу Лондона у вирішенні проблем Північної Ірландії Белфасту не доводиться", — пояснює доцент ІМВ.

Експерт стверджує, що гостроту політичної і можливої соціально-економічної кризи в регіоні посилює ситуація в сусідній Ірландії. На загальних виборах 8 лютого "Шинн Фейн" (партія діє по обидва боки кордону) здобула перемогу, отримавши в парламенті 37 мандатів зі 160.

"Це найбільший успіх партії в Ірландії за весь час її існування. Правда, він навряд чи дозволить націоналістам сформувати уряд. Дві провідні партії країни — центристські "Фіне Ґел" і "Фіанна Файл", що утримують владу в Ірландії від кінця 1920-х, — не хочуть входити з "Шинн Фейн" у коаліцію і, ймовірно, разом сформують кабінет", — пояснює Константинов.

На його думку, хоча підтримку націоналісти одержали завдяки економічній частині програми, з ідеєю єдиної Ірландії партія не попрощалася. Заклики до референдуму про об’єднання лунають від депутатів "Шинн Фейн" в обох парламентах — і ірландському, і північноірландському. Зростання їхньої популярності в Ірландії означає кращий доступ до політичної трибуни та можливість посилити агітацію за об’єднання, якщо криза на півночі острова поглиблюватиметься.

Докладніше про ситуацію у Північній Ірландії після виходу Британії із ЄС читайте у статті Віктора Константинова "Жертва в ім’я Брекзиту"


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/pivnichnoirlandska-politika-dreyfuvatime-u-bik-yes-ekspert-339954_.html”