Тебя посодют, а ты не воруй!

Венедіктова нарешті змінила прокурора-покидька, який тричі закривав "Роттердам+"Генпрокурорка Ірина Венедіктова 5 травня змінила старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні "Роттердам+" Віталія Пономаренка, який тричі закривав це провадження.

Об этом сообщает Прокурорська правда


Про це повідомила сама Венедіктова у Facebook:


"Є одне кримінальне провадження, в ході розслідування якого я змушена звернути увагу на повну відсутність ефективної робочої комунікації між детективами НАБУ і прокурорами САП. Зазвичай, співробітники цих двох органів працюють злагоджено і продуктивно. Мова йде про так звану справу "Р+".


Три рази прокурор САП приймав рішення про закриття провадження, три рази його рішення були скасовані: 1 раз виніс ухвалу про скасування ВАКС і ще 2 рази відповідні постанови скасував Максим Грищук.Три рази і детективи НАБУ, і сторона, яка отримала статус потерпілої в справі, зверталися до ВАКС з тим, щоб компетентний суд знайшов підстави для відводу прокурора САП, однак такі підстави знайдені не були і у відведенні було відмовлено. Виключно з кримінально-процесуальної точки зору — ситуація складна.


Я не повинна і не стану ігнорувати статус цієї справи і ступінь її чутливості для громадянського суспільства. Я не робила цього і раніше: кожне своє рішення, якщо вважала за необхідне, пояснювала у себе на сторінці в ФБ або ж в розмовах з журналістами.


Три рази закрити справу і три рази отримати скасування постанови про закриття — це багато. Питання настільки важливе і резонансне, що місця для процесуальних помилок немає.


Сьогодні вранці мною прийнято рішення про заміну старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні "Р+".


Нагадаємо: керівник групи прокурорів у справі "Роттердам+" Віталій Пономаренко втретє закрив це провадження, хоча попередні його аналогічні дії скасовувались прокурором вищого рівня і судом.


Також нагадаємо: у березні 2016 року Нацкомісія затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Згідно з нею, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахувалась за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".


Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче. Формула втратила чинність з 1 липня цього року у зв’язку з переходом України на новий ринок електроенергії.


8 серпня 2019 року детективи НАБУ у справі "Роттердам+"повідомили про підозру шістьом особам, зокрема ексголові Нацкомісії Дмитру Вовку.


За даними слідства, Вовк за попередньою змовою з групою інших осіб розробили та у 2016 році прийняли необґрунтований регуляторний акт, так звану "формулу Роттердам+".


З того часу прокурор Віталій Пономаренко закриває справу, САП знову її поновлює, а НАБУ просить Венедіктову замінити керівника групи прокурорів у провадженні.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/vened-ktova-naresht-zm-nila-prokurora-pokidka-yakii-trich-zakrivav-rotterdam”